Co można zrobić z nakrętek od butelek?

Plastikowe nakrętki od butelek – są w każdym domu, a mało kto potrafi wymyślić, jak mogą się przydać. Co można zrobić z nakrętek od butelek PET? Zobaczcie nasze pomysły!

 

Każdy może zrobić coś ciekawego z nakrętek od butelek. Najciekawsze zastosowania dla nich znajdą dzieci i warto im czasem zostawić nakrętki nawet tylko po to, żeby same wymyśliły dla nich nowe zastosowanie. Osoby bez dzieci znajdą jednak pomysły również dla siebie.

 

Lista pomysłów

 

1. Mozaiki z nakrętek

Wielokolorowe nakrętki można wykorzystać jako materiał do stworzenia ciekawej mozaiki – nawet do zawieszenia (na trwałym podkładzie) na ścianie. Utalentowane osoby mogą spróbować stworzyć czyjś portret lub odwzorować mapę kraju lub świata.

 

2. Ramka lustra lub zdjęcia

Różnokolorowe nakrętki sklejone w ramę dookoła lustra lub zdjęcia mogą ciekawie wyglądać.

 

3. Wyścigi nakrętek

Wyścig przez cały dom lub przez podwórko dla nieograniczonej liczby dzieci. Każdy gracz ma swoje nakrętki, z których jedną może pstryknąć tylko raz w każdej rundzie. Zabawa robi się ciekawsza, gdy do środka nakrętek wsunie się flagi krajów z podpisami. Wyścig przemienia się w międzynarodowe mistrzostwa!

 

4. Piłkarzyki z nakrętek

Na dywanie, stole, na wyrysowanym kredą na chodniku prostokącie mierzą się dwie drużyny nakrętek, próbujące wbić bramkę przeciwnikom. Zawodników oraz piłkę wystarczy oznaczyć przez wsunięcie do środka karteczek w odpowiednim kolorze i kształcie. W każdej rundzie w drużynie ruszyć może się tylko jeden gracz i zabronione jest dotykanie rękami piłki znajdującej się wewnątrz boiska.

 

5. Dodatek do innych zabawek i pomysłów

Gdy ktoś robi skarbonkę z butelki PET – nakrętki świetnie sprawdzą się jako nóżki zapewniające stabilność. Z niebieskich nakrętek można zrobić śnieżnemu bałwanowi błękitne oczy i guziki płaszcza. Posłużą też za koła samochodu-zabawki lub pionki do gry planszowej, np. warcab.

 

6. Literki do gry w Scrabble

Nakrętki wymagają oczywiście zrobienia większej planszy. Do ich wnętrza trzeba tym razem wsunąć karteczki z odpowiednimi literkami. Zaletą samodzielnie zrobionej gry w Scrabble, obok satysfakcji, jest to, że nie trzeba się martwić zgubionymi literkami.

 

7. Gra Memory

Na karteczkach wewnątrz plastikowych nakrętek trzeba umieścić karteczki ze znaczkami. Każdy znaczek pojawić się powinien wewnątrz dwóch nakrętek. W trakcie gry nakrętki leżą odwrócone stroną z karteczkami do dołu, a gracze w jednej rundzie mogą sprawdzić, co kryją dwie z nich. Gdy obie będą miały ten sam znak, gracz zdobywa punkt i zabiera odkryte nakrętki.

 

8. Zwisająca ozdoba

Przebite sznurkiem kolorowe nakrętki mogą stać się częścią choinkowego łańcucha lub ozdobą lampy.

 

9. Wypełnienie grzechotki

Grzechotka zrobiona z butelki i wypełniona kolorowymi, hałasującymi nakrętkami to świetna zabawka dla malutkiego dziecka. Nakrętki można wsunąć do środka np. przez zrobioną z boku dziurkę, później dokładnie zaklejoną.

 

10. Zbieranie nakrętek na szczytne cele

Odkładanie i przechowywanie nakrętek jest zupełnie nieuciążliwe. Można do tego przeznaczyć pudełeczko lub butelkę PET z odciętą szyjką. Nazbierane nakrętki można później oddać na szczytny cel, często są wystawione pudełka zbiórkowe w sklepach. I takie przeznaczenie nakrętek polecam w szczególności!

Co można zrobić z nakrętkami? fot. Czas Absolwenta

Co można zrobić z nakrętkami? Jakie macie pomysły?

 

Co jeszcze można zrobić z nakrętki od butelki?

Czy macie swoje pomysły? Pozornie bezwartościowe nakrętki stają się dzięki nim źródłem świetnej zabawy lub ciekawą ozdobą. Jeśli po lekturze tego tekstu, przyjdą Wam do głowy nowe pomysły, co można zrobić z nakrętek od butelek – podzielcie się nimi w komentarzach!

 

Podziel się linkiem:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter
  • Wykop

Czas Absolwenta

Czas Absolwenta doradza, pisze o rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu wyzwań.

More Posts

Dodaj komentarz