DreamSpark: Windows za darmo dla studentów

Kończysz studia na uczelni lub wydziale związanych z informatyką? Nie zmarnuj okazji, żeby zaoszczędzić paręset złotych na zakupie systemu Windows. Za darmo możesz go (i nie tylko) dostać w ramach programu DreamSpark (dawniej MSDN AA).

 

Co to jest DreamSpark?

DreamSpark to program współpracy Microsoftu z uczelniami i wydziałami, które prowadzą zajęcia związane z szeroko rozumianą informatyką i zdecydują się na subskrypcję. W jego ramach studenci i pracownicy uzyskują dostęp do określonego oprogramowania, m.in. systemu Windows, za darmo. Po ukończeniu studiów cały czas z niego można korzystać, ale nie wolno tego robić w celach komercyjnych.
Do roku 2012 DreamSpark funkcjonował pod nazwą MSDN Academic Alliance.

 

Jak skorzystać z programu DreamSpark?

Na różnych uczelniach i wydziałach procedura rejestracji różnie wygląda, najlepiej więc sprawdzić instrukcję na stronie uczelnianej.
Na Uniwersytecie Warszawskim niezbędna jest wizyta w Ośrodku Komputerowym lub Studenckiej Pracowni Komputerowej.
Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu należy wysłać wiadomość do odpowiedzialnej za program osoby. Po zweryfikowaniu konta, dostaje się automatyczną wiadomość z systemu.
Na Politechnice Krakowskiej wymaga się pisemnego podpisania umowy licencyjnej.
Również po rejestracji system może różnie działać – z wykorzystaniem Download Managera lub strony internetowej. Nie sposób więc zrobić jednego poradnika.

 

Windows za darmo – i nie tylko

Najwięcej osób przyciągnie zapewne Windows za darmo: Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP. Dostępne są systemy serwerowe jak Windows 2008 Server. Ale to nie wszystko. Dostępne są m.in. Visual Studio, Access, Project, Visio, MSDN Library – i wiele innych. Może jednak nie być pakietu MS Office. Wprowadzone są ograniczenia możliwości ściągania (np. tylko jeden system operacyjny, 1-3 lata na skorzystanie).

 

Na jakich uczelniach dostępny jest program?

Program jest dostępny na wybranych wydziałach około 200 uczelni w Polsce. Wśród nich znajdują się: AGH, Akademia Morska w Gdyni, KUL, Politechnika Poznańska, Politechnika Świętokrzyska, SGGW, SGH, UAM, UMK, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski.

 

Warto skorzystać z okazji i zarejestrować się w programie DreamSpark, zwłaszcza, gdy kończy się już studia i szansa może przeminąć. To może być kilkaset złotych oszczędności lub spokojne sumienie 😉 Program gwarantuje ponadto dostęp do najnowszego oprogramowania, na które trudniej byłoby się zdecydować.
Sam również z tego programu (jeszcze pod starą nazwą) skorzystałem, ściągnąłem swój Windows za darmo i legalnie – i polecam to Wam!

 

graf. Microsoft DreamSpark

Podziel się linkiem:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter
  • Wykop

Czas Absolwenta

Czas Absolwenta doradza, pisze o rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu wyzwań.

More Posts

Dodaj komentarz