Efektowne odejście z pracy

List do pracodawcy, film z rezygnacją, gra komputerowa czy wręczenie pisma przy akompaniamencie orkiestry. Zobacz 6 przykładów ludzi, którzy zdecydowali się na kreatywne, efektowne odejście z pracy.

 

1. Słodkie odejście z pracy

Tort na pożegnanie. Osłodził pracodawcom to odejście z pracy?

Tort na pożegnanie. Osłodził pracodawcom to odejście z pracy? Fot. mrcake.co.uk

Chris Holmes z Wielkiej Brytanii wręczył swojemu pracodawcy list z rezygnacją z pracy napisany na… torcie. To nie przypadek, postanowił on bowiem zrezygnować ze swojej dotychczasowej pracy, na rzecz rozwijania biznesu związanego z wypiekiem ciast. Mężczyzna wyjaśnił w liście, że został niedawno ojcem i zdał sobie sprawę, jak cenne jest życie i jak ważne jest robienie rzeczy, które dają radość. Byłemu pracodawcy i kolegom z pracy życzył wszystkiego najlepszego w przyszłości.

 

2. Orkiestra gra

W hotelu, w którym 3,5 roku pracował Joey, warunki pracy są fatalne. Pracownicy są zmuszani do pracowania po kilkanaście godzin, na granicy możliwości, a przy tym nie pozwala się protestować ani tym bardziej stworzyć związków zawodowych. Głosy protestu kończą się dyscyplinowaniem i zwolnieniami.

Joey aktywnie próbował zmienić te warunki, ale mu się to nie udało. Zrezygnowany postanowił w efektownym stylu odejść z pracy. Rezygnację wręczył szefowi przy akompaniamencie orkiestry. Pozostali pracownicy hotelu do dziś walczą o swoje prawa.

 

3. Piosenka na pożegnanie

Phil Sipk z USA był baristą przez 3 lata, aż zdecydował się założyć własną kawiarnię. O tym, że zamierza odejść, postanowił poinformować szefów… śpiewając piosenkę. I to jak.

 

4. Ten most został z pewnością spalony

To odejście z pracy należy do bardziej hardcorowych. Pracodawcom zdecydowanie się nie spodobało. Wezwali policję.

 

5. Super Mario Quit

Programista z Australii postanowił poinformować o odejściu z pracy – w stworzonej przez siebie wersji gry Mario Bros. Dziękuje w niej swoim pracodawcom i chwali zespół.

Grę można zobaczyć tutaj.

 

6. Taniec na biurku

Marina Shifrin przez prawie dwa lata zatrudniona była w firmie tworzącej animacje komputerowe na Tajwanie. Postanowiła odejść, oskarżając przełożonych o zainteresowanie wyłącznie ilością i szybkością nagrywania filmów i animacji, a nie ich jakością. Narzekała też na konieczność przesiadywania w pracy po nocach i zmieniające się obowiązki. Opublikowała więc w sieci film, w którym przedstawiła swoje główne zarzuty i poinformowała szefostwo o odejściu. Nagranie zdobyło światową popularność, w ciągu niecałych dwóch miesięcy zdobywając prawie 17 milionów wyświetleń.

Były szef razem z zespołem próbował odpowiedzieć na te zarzuty, ale nie spotkał się ze zrozumieniem internautów ani porównywalnym odzewem.

 

 

Który przykład rezygnacji z pracy podoba się Wam najbardziej? Czy znacie inne przypadki ludzi, którzy zdecydowali się na efektowne odejście z pracy?

Podziel się linkiem:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter
  • Wykop

Czas Absolwenta

Czas Absolwenta doradza, pisze o rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu wyzwań.

More Posts

Dodaj komentarz