Jak odróżnić swoje CV od innych?

W odpowiedzi na każde ogłoszenie o pracy do rekruterów trafiają setki zgłoszeń. Jak odróżnić swoje CV w takich warunkach i zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu? 5 praktycznych porad.

 

Jak odróżnić swoje CV od innych? Oczywiście wpisując doświadczenie, którego nikt inny nie ma. Co do tego nie ma wątpliwości. Ale odpowiedni wygląd CV, dobór treści, podkreślenie najważniejszych znacznie zwiększają szanse na zdobycie pracy. Przeczytajcie 5 wskazówek, które powinny Wam w tym pomóc.

 

1. Wygląd graficzny CV

Nierzadko widuje się CV napisane fontem Times New Roman. Zdjęcia z wakacji w CV zamiast profesjonalnych wizerunków też się czasem zdarzają. Jak zaangażowanie, pracowitość,  nastwienie na sukces może w takim przypadku ocenić rekruter?

Kto nie potrafi sam stworzyć ciekawego wizualnie CV, może skorzystać z licznych w sieci szablonów życiorysu. Oferują one gotowy układ strony, fonty.

Dobrze wyglądające CV świadczy o guście aplikanta i jego zaangażowaniu w jego stworzenie i ma wpływ na wybór pracodawcy. Również samemu zdjęciu warto poświęcić czas: ładna aranżacja, powiększenie zdjęcia z pewnością pomogą.

 

2. Rubryka „Profil osobisty” w CV

Może być to kategoria taka sama jak wykształcenie, doświadczenie zawodowe czy zainteresowania. Osoba o większym artystycznym wyczuciu może jednak pokusić się np. o wprowadzenie osobnej ramki, połączonej ze zdjęciem. Profil osobisty powinien znajdować się na początku CV, bezpośrednio pod danymi kontaktowymi.

W takim profilu w kilku zdaniach przedstawić należy swoje najważniejsze cechy z perspektywy pracodawcy, zwłaszcza cechy osobowościowe.

Przykład profilu osobistego młodej anglistki:

Ambitna, młoda nauczycielka, potrafiąca dotrzeć do dzieci i od lat pasjonująca się językiem angielskim. Posiada kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu, śledzi aktywnie najnowsze metody dydaktyczne.

 

3. Drukowanie CV

Coraz rzadziej dostarcza się wydrukowane CV. A już taką formą zgłoszenia można się wyróżnić. Gdy jeszcze całość będzie na grubym papierze, o ciekawej fakturze – na pewno nie da o sobie zapomnieć na stercie papierów, a rekrutujący łatwo do niego wróci.

 

4. Wyróżnienie oczekiwanych doświadczeń

Warto wczytać się w ogłoszenie o pracy i wyróżnić doświadczenia, cechy, umiejętności, które odpowiadają jego wymogom. Można to zrobić na wiele sposobów: pogrubiając lub w inny sposób oznaczając je w samym CV, wpisując dotatkowo do maila, do którego będzie załączany życiorys czy wpisując w liście motywacyjnym. Warto to zrobić szczególnie gdy pracodawca wypisuje wiele oczekiwań.

 

5. Ciekawe zainteresowania

Wpisanie zainteresowań w CV ma swoje zalety i wady, i nie zawsze można je rekomendować. Ale osoby, które posiadają naprawdę interesujące hobby, które z dużym prawdopodobieństwem pozytywnie nastawi rekrutera, nie powinny z rej rubryki rezygnować.

Więcej o zainteresowaniach w CV tutaj >>

Jak odróżnić swoje CV? Jak wybić się przed innych? fot. Czas Absolwenta

Jak odróżnić swoje CV? Jak wybić się przed innych? fot. Czas Absolwenta

 

Czy dotychczas stosowaliście te metody? Czy znacie inne sposoby na to, jak odróżnić swoje CV? Podzielcie się doświadczeniami w komentarzach!

Podziel się linkiem:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter
  • Wykop

Czas Absolwenta

Czas Absolwenta doradza, pisze o rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu wyzwań.

More Posts

Dodaj komentarz