Jak zrobić opakowanie na prezent?

Z czego możesz zrobić samemu opakowanie na prezent i jak je przystroić, żeby ładnie wyglądało? Zobacz nasze pomysły i spraw najbliższym miłą niespodziankę.

 

Mówi się czasem, że energia włożona w opakowanie prezentu odzwierciedla znaczenie obdarowanej osoby dla obdarowującej. Nie da się ukryć, że tylko wobec bliskich osób stosuje się finezyjne, pomysłowe rozwiązania.

Przedstawione tu pomysły na opakowanie na prezent zapewniają przy tym możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i przyrody. Oba te cele można osiągnąć przez wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy. I wcale nie oznacza to, że opakowanie będzie brzydkie. Samodzielnie przygotowane opakowanie na prezenty jest unikatowe i ma taki wzór, jaki tylko twórca uzna za najlepszy.

 

Z czego zrobić opakowanie na prezent?

1. Stare gazety – dają największe możliwości, można w nie wszystko zapakować;

2. Zużyte pudełka – np. pudełka po papierze, dobre nawet na ciężkie prezenty;

3. Stare ubrania – najlepiej wełniane, sprawdzą się jako opakowania produktów ze szkła;

4. Butelki PET – idealne dla drobnych prezentów, jak ciasteczka lub cukierki;

5. Stare plakaty i kalendarze – na prezenty dla znajomych;

6. Inne stare rzeczy – oczywiście tylko takie, które nie są pobrudzone, np. opakowania po jajkach.

 

Jak zrobić opakowanie z gazety?

Większość prezentów wystarczy owinąć gazetą, a później owinąć całość ładną wstążką. Do tego nie potrzeba poradnika, a ładnie to może wyglądać. Zamiast gazet można zastosować tutaj również oczywiście szary papier do pakowania (sprawdzi się również w przypadku eleganckich prezentów) – a nawet – czyste kartki ozdobione dziecięcymi malunkami, np. gdy prezent ma powędrować do dziadków.

Ze starych gazet można jednak zrobić również torebki na prezenty. Obrazkowa instrukcja poniżej:

Torebka na prezent ze starej gazety, fot. www.birthdaymagz.com

Torebka na prezent ze starej gazety, fot. www.birthdaymagz.com

Do takiej ładnej torebeczki oprócz gazety wystarczy użyć kawałka tekturki i sznurka lub sznurówki. Uwaga – taka torebeczka może być mało wytrzymała. Można za to zrobić ją np. z podwójnej warstwy gazet, a tekturką pomiędzy nimi wyłożyć boczne ścianki aż do otworów na uchwyty.

Można do niej zapakować np. książkę, płytę, ramkę ze zdjęciem, bieliznę czy coś słodkiego.

 

Opakowanie z zużytego pudełka

Szare pudełko dowolnych rozmiarów możesz dostać w pierwszym lepszym sklepie, w punktach ksero zwykle są pudełka po ryzach papieru, a w każdym domu znajdą się też pudełka po dawnych zakupach, np. butów.

Do takich pudełek można zapakować nawet bardzo ciężkie przedmioty, to ich wielka zaleta.

Jednobarwne pudełka nie wymagają dodatkowych zdobień, wystarczy ciekawa wstążka. Te z nadrukami można natomiast obłożyć gazetami lub np. materiałem ze starych ubrań.

Bardzo miło jest dostać malutki prezent opakowany w wiele pudełek, jedno w drugim. To czasochłonne zajęcie, zarezerwowane tylko dla najbliższych, ale o wspaniałym efekcie!

 

Stare ubranie jako opakowanie?

Jeśli ładnie wygląda, czemu nie? Najłatwiej do tego celu zaadaptować rękawy bluz, a idealnym prezentem do takiego opakowania będzie coś w oryginalnie szklanym opakowaniu: butelka wina, perfumy, wazon, smakołyki w szklanym słoiku.

Opakowanie z materiału powinno otaczać prezent, ale efektowne będzie odsłonięcie jego górnej części i przewiązanie wstążką poniżej. Tak jak na obrazkach poniżej:

Opakowanie na prezent ze swetra, fot. www.spryciarze.pl

Opakowanie na prezent ze swetra, fot. www.spryciarze.pl

Na środku skrawka materiału, np. po bluzie, można położyć prezent, a końce materiału związać wstążką, tworząc tobołek. Postrzępione końce mogą przynieść ciekawy, artystyczny efekt.

 

Opakowanie z butelki PET

Kolejne zastosowanie dla butelki PET! Szyjkę można odciąć, do środka butelki włożyć np. ciasteczka lub mieszankę cukierków i batoników, zagiąć krawędzie do środka, owinąć wstążkami – i gotowe! Obrazkowa instrukcja pod spodem:

Butelka PET jako opakowanie na prezent, fot. theartdiy.wordpress.com

Butelka PET jako opakowanie na prezent, fot. theartdiy.wordpress.com

 

Drugie życie starego kalendarza

Stary, ścienny kalendarz, plakat lubianego zespołu lub akcji można wykorzystać na opakowanie prezentu dla znajomych lub rodzeństwa. Jeśli kalendarz lub plakat wygląda ciekawie – opakować można grafiką na zewnątrz. Jeśli niezbyt – schować ją wewnątrz. Wówczas białą stronę można ozdobić samodzielnie rysunkami lub życzeniami.

 

Czym związać opakowanie?

Jeśli nie masz wstążki, możesz użyć sznurka, pęku nitek czy podłużnego kawałka materiału. Czasem wystarczy też pasek brystolu. Ładnie może wyglądać źdźbło siana lub wysokiej trawy (pomalowane) jako zastępstwo rafii.

Prezenty opakowane bibułą i związane rafią, fot. Anna Makowska

Prezenty opakowane bibułą i związane rafią, fot. Anna Makowska

 

Nieograniczone pole dla wyobraźni

Szukając inspiracji na samodzielnie robione opakowania na prezenty trafiłem nawet na opakowania po jajkach (idealne na części do samodzielnego robienia biżuterii), słyszałem też o owijaniu prezentów w papier toaletowy (hm, to może być dowcipne) czy użyciu doniczki. Wyobraźnia ludzi jest nieograniczona. Może ten artykuł i Ciebie zainspiruje do wymyślenia czegoś nowego? Jeśli tak, to podpowiedz to i innym w komentarzach niżej! Zrób sam opakowanie na prezent i spraw przyjemność najbliższym!

 

Jak więc przy najbliższej okazji opakujesz swój prezent?

Podziel się linkiem:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter
  • Wykop

Czas Absolwenta

Czas Absolwenta doradza, pisze o rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu wyzwań.

More Posts

,

Dodaj komentarz