Praca bez wychodzenia z domu. 10 pomysłów

Gdy nie możesz wyjść z domu lub chcesz odpocząć od pracy w biurze – możliwości pracy w domu są bardzo różnorodne. Wystarczy chcieć. Zobacz 10 propozycji pracy bez wychodzenia z domu.

Praca bez wychodzenia z domu to praktyczne rozwiązanie, które zyskuje na znaczeniu. Przyjęło się, że popularna jest wśród matek wychowujących dzieci, niepełnosprawnych czy starszych osób. Ale to się zmienia, jej zalety doceniają ludzie dbający o work-life balance, mający dość pracy w biurze i stania w korkach. Oto 10 propozycji dla osób, które chcą pracować w domu.

1. Korepetycje

Propozycja dla osób z talentem dydaktycznym. Zakres korepetycji może być olbrzymi – popularne są zwłaszcza korepetycje z języków obcych i nauk ścisłych, ale też nauka gry na instrumentach. Korepetycji szukają zarówno dzieci w wieku szkolnym, jak i studenci. Stawki godzinowe są bardzo atrakcyjne.

2. Tłumaczenia językowe

Przez Internet można nauczyć się języków obcych nawet za darmo. Można też nabytą wiedzę wykorzystać przy wykonywaniu tłumaczeń, zarówno dzięki stałej współpracy z firmami, jak i pojedynczym zleceniom na portalach – takich jak TurboTlumaczenia.pl.

3. Praca w IT

Branża IT przez najbliższe dziesięciolecia będzie się cały czas rozwijała. Zapotrzebowanie zwłaszcza na programistów jest olbrzymie. Przez Internet można nawiązać kontakt z pracodawcami i grupami szukającymi współpracowników. Praca bez wychodzenia z domu jest w tej branży bardzo popularna. Oprócz programowania można wyspecjalizować się w grafice lub testowaniu stron. Wiele kursów dostępnych jest online.

4. Rękodzieło

Ręcznie przygotowaną biżuterię, części strojów doceniają najczęściej kobiety. W tym fachu potrzebne są w szczególności umiejętności manualne. Efekty można sprzedawać do sklepów lub oferować w Internecie. Serwisem, który warto przy takiej okazji sprawdzić, jest dawanda.com.

5. Transkrypcja i przepisywanie

Inną propozycją pracy w domu jest wykonywanie transkrypcji. Może być to zapisywanie nagrań ze spotkań, rozmów telefonicznych lub innych. W przypadku niektórych wymagana jest specjalistyczna wiedza, np. prawnicza lub medyczna. Pracą o podobnym charakterze jest przepisywanie na komputerze czyichś ręcznych zapisków.

Internet otwiera wiele możliwości pracy bez wychodzenia z domu

Internet otwiera wiele możliwości pracy bez wychodzenia z domu, fot. sxc.hu

6. Obsługa klientów

Bez wychodzenia z domu, z wykorzystaniem telefonu, komunikatorów czy maili można obsługiwać klientów i im doradzać. Dla wielu firm – zwłaszcza małych i średnich, które nie wymagają obecności w biurze – osoba na takim stanowisku nawet z domu może być cennym wsparciem.

7. Marketing w Internecie

Tworzenie strategii marki, kampanii marketingowych, obsługa mediów społecznościowych, kontakt z mediami i inne formy promowania biznesu są dostępne bez wychodzenia z domu.

8. Pisarstwo i blogowanie

Pisanie to ciężki kawałek chleba i w przypadku zdecydowanej większości ludzi bardziej pasja niż sposób na utrzymanie. Pisanie bloga, nagrywanie filmów na YT nie są jednak uciążliwe i każdy może tego spróbować. Przebijają się osoby z talentem pisarskim, duszą showmena lub szczególną wiedzą. Coraz więcej takich osób utrzymuje się z pisania w Internecie.

9. Prowadzenie przechowalni

Jeśli lubisz domowe zwierzątka, możesz oferować opiekę nad nimi osobom, które wyjeżdżają w podróż. Takimi zwierzętami są np. koty, chomiki, szczury, jeże i inne małe zwierzątka. Możesz też przechowywać bagaże lub rośliny.

10. Opieka nad małymi dziećmi

Uwielbiasz dzieci? Wiesz, jak o nie zadbać? Może wychowujesz własne? W takim razie również wzięcie pod opiekę innego dziecka to dobry sposób na zarobek. Pamiętaj jednak, że to praca wymagająca dużej odpowiedzialności i cierpliwości.

 

Spodobał Ci się któryś z pomysłów na to, jak może wyglądać praca bez wychodzenia z domu? Masz własne propozycje lub doświadczenia z taką pracą? Czekamy na Twój komentarz!

Czy wiesz, że praca bez wychodzenia z domu…

dla niemal 6 milionów Amerykanów jest głównym źródłem dochodów. Ponad 13 milionów spędza co najmniej jeden dzień w tygodniu, pracując zdalnie. W Polsce praca bez wychodzenia z domu nie zdobyła jeszcze popularności. Praktykuje ją obecnie co 25 Polak.

Osobom szukającym pracy polecamy artykuł „Motywacja do szukania pracy” z ciekawymi filmami z TED-a. Jeden z prelegentów opowiada o nowych rynkach pracy.

Podziel się linkiem:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter
  • Wykop

Czas Absolwenta

Czas Absolwenta doradza, pisze o rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu wyzwań.

More Posts

Dodaj komentarz