Przykłady Video CV z zagranicy

Niedawno opublikowałem przykłady Video CV z Polski. Tym razem zebrałem kilkanaście filmów z zagranicy. Cechuje je wysoki poziom, różnorodność twórców i ich pomysłów. Warto zobaczyć to zestawienie, jeśli myślicie o tym, żeby przygotować własne Video CV.

Na stworzenie filmu z prezentacją dla pracodawców najczęściej decydują się osoby związane z marketingiem, grafiką i branżą filmową. Bardzo rzadko zdarzają się osoby z innych branż. Poniższe przykłady Video CV należą do najciekawszych. Można znaleźć lepsze pod różnymi względami filmy niż w tym zestawieniu, jednak starałem się, żeby było ono możliwie urozmaicone. Autorzy pochodzą z różnych krajów, starają się o różne rodzaje pracy, wykorzystują różne formy prezentacji. Mam nadzieję, że będą to dla Was inspirujące przykłady.

Przypominam o opublikowanym wcześniej zestawieniu polskich przykładów Video CV >>

1. Mark Leruste

Nagranie przygotowane z dużą swobodą. Nikt nie ma wątpliwości, że przedstawia osobę obytą w świecie, potrafiącą nawiązać kontakt i osiągnąć sukces. I dzięki niemu Mark Leruste zdobył swoją wymarzoną pracę!

2. Matthew Epstein

Najczęściej oglądane Video CV na świecie – ma ponad milion wyświetleń! Jego bohater starał się o pracę w Google. Nie udało mu się to, ale w ciągu miesiąca zdobył za to zatrudnienie w startupie z branży finansowej.

3. Marine Queraux

Krótki film, którym nikt nie zdąży się znudzić. Wzbudza ciekawość i pokazuje umiejętności autorki.

4. Elmira Alyautdinova

Nagranie pochodzi z Rosji. Schemat dość popularny, ale to wyróżnia się profesjonalnym przygotowaniem i dynamizmem.

5. William Morvan

O tym filmie nikt nie powie, że jest nieoryginalny. Bardzo podoba mi się sposób zaprezentowania umiejętności, miło brzmi podkład muzyczny. I hej – to CV dwudziestolatka! Ilu ludzi potrafi takie zrobić?

6. Mario Špoljarić

Imponujące doświadczenie chorwackiego grafika z rocznika 1984, który pracuje przy znanych produkcjach telewizyjnych.

7. Cristina Castro Riera

Przykład z branży turystycznej. Podkład muzyczny robi fantastyczne wrażenie. Podróżnicza pasja nie wzbudza żadnych wątpliwości.

8. Graeme Anthony

Interaktywne CV – podzielone na kilka filmów. Poznanie kandydata jest zdecydowanie zbyt czasochłonne – ale pomysł znakomity.

9. Devina Deascal

To Video CV studentki, która szukała pracy w przemyśle modowym w Indonezji. Widać profesjonalizm operatora kamery, pomysł ze zmianami garderoby również można uznać za trafiony. Razi pozbawiony emocji głos, szczególnie gdy nie odpowiada on ruchom warg. Jednak miesiąc po publikacji filmu jego bohaterka znalazła pracę w czasopiśmie modowym, a obecnie jest zatrudniona w koncernie Nike.

10. David Heredia Gómez

Mało kto potrafiłby zrealizować dobrze taki pomysł. W tym filmie nie ma rozpiski cech bohatera (z obowiązkowym „kreatywny”!), brak informacji o wykształceniu. Ani przez moment go nie widać. Prezentacji dokonują… dziadkowie. A uzasadnienie pojawia się w treści ich wypowiedzi – w pracy wnuka również nigdy nie widać. Ocenić go można tylko przez to, czym dzieli się na ekranie. Film ma ponad 100 000 wyświetleń.

11. Lauren Goodman

Video CV studentki z Florydy. Niepokoi umieszczenie na początku zainteresowań. Wygląda, jakby nie miała żadnego doświadczenia. Na szczęście nie jest tak źle. Forma prezentacji pozwala się jej wyróżnić wśród wielu osób na podobnym etapie życia.

12. Adam Clowery

Film zrobiony w oryginalny sposób, widać umiejętności autora, ale trochę się dłuży. Do większości rekruterów takie CV nie dotrze. Na pewno jednak ma szansę się rozpowszechnić wśród pasjonatów gatunku. A przecież wśród nich też są pracodawcy.

13. Aurora Arbona

Jak w mało którym Video CV – w tym filmie cechy osobowości naprawdę znajdują odzwierciedlenie. Można mieć do niego uwagi, ale nikt nie ma wątpliwości, że Aurora jest ciepłą osobą, która potrafi zająć się dzieckiem i spędzić z nim kreatywnie czas.

14. Gautier Chaigneau

Dynamiczna prezentacja doświadczenia i umiejętności. Widać, że mamy do czynienia z profesjonalnym grafikiem. Rocznik 1990!

 

15. Lucie Le Squeren-Caulfield

Sposób na znalezienie pracy w agencji reklamowej. Video CV absolwentki pasjonującej się sztuką w różnych formach i marketingiem.

 

Bonus: Video CV Barney’a Stinsona

Na koniec coś dla widzów serialu „Jak poznałem Waszą matkę?”.
Is it not legen… wait for it… dary?!

 

Przykłady Video CV z całego świata

Jak Wam się podobają te filmy? Co zwróciło Waszą uwagę? Jak Waszym zdaniem powinno wyglądać idealne Video CV?

Wkrótce na Czasie Absolwenta kolejny tekst na ten temat.

Podziel się linkiem:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz