Video CV – 10 przykładów z Polski

Video CV jest świetnym sposobem na wyróżnienie się w tłumie szukających pracy. Dostępnych w sieci filmów jest wciąż bardzo niewiele. Głównie związane są one z branżą filmową i medialną. Zobacz 10 ciekawych przykładów Video CV z Polski.

 

Niełatwo się wyróżnić u pracodawcy, gdy codziennie dostaje on stosy zgłoszeń od „kreatywnych i ambitnych” osób o często wysokich kwalifikacjach. Forma Video CV daje szansę przykucia uwagi i wciąż jest bardzo rzadko spotykana. Oto 10 ciekawszych przykładów Video CV dostępnych na YouTube.

 

1. Dominika Stefańska

Prezenterka swoje filmowe CV prezentuje w formie programu telewizyjnego. Po kolei przedstawia swoje doświadczenia, przy okazji popisując się ciekawym głosem.

 

2. Łukasz Bobiński

Video CV Łukasza Bobińskiego zdobyło główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie CVIDEO Challenge 2009. CV jest ciekawe, chociaż autor chyba niepotrzebnie porwał się na prezentację swoich osiągnięć i zalet po angielsku.

 

3. Aleksander Czyż

Aleksander Czyż śpiewa o swoich cechach i gotowości do pracy. Może to Video CV nie jest zbyt konkretne, ale sam autor chwali się, że dzięki niemu znalazł swoją pracę życia!

 

4. Justyna Putyra

Justyna Putyra szuka(ła) pracy w charakterze barmanki i reklamuje się w najlepszy możliwy sposób – prezentując swoje umiejętności. Obsługuje nawet Jamesa Bonda!

 

5. Ada Danisz

Film nagrany metodą stop motion. Ada Danisz zajęła dzięki niemu pierwsze miejsce w konkursie na Video CV zorganizowanym przez BeeAtWork.pl.

 

6. Magdalena Kędzior

Oto handlowiec, który sprzeda dzbanek wody nad brzegiem jeziora! „Przed zamknięciem oferty zapoznaj się z CV dołączonym do tego maila i skonsultuj się z Magdaleną Kędzior, gdyż każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na zatrudnienie profesjonalnego handlowca”.

 

7. Wiktor Pawlik

Autor tego filmu sporo się napracował nad montażem. Znów rozdzielczość filmu zostawia sporo do życzenia, ale widać dużą pomysłowość.

 

8. Aleksandra Molak

Video CV młodej zdobywczyni branży filmowej i widać tę specjalizację po jakości filmu. Odważny podkład muzyczny jak na Video CV 😉

 

9. Kamil Guzdek

Znów fajnie zmontowane video CV, które zostało przygotowane na rekrutację do Akademii Przyjemności Wedla. Dobra reklama autora. Ciekawe są zdjęcia polecających go dawnych współpracowników.

 

10. Joanna Czajkowska

Umiejętność parzenia kawy to świetna reklama dla osoby ubiegającej się o staż 😉 Szkoda, że CV zrobione w tak niskiej rozdzielczości.

 

 

Przyznam, że trochę rażą mnie wypowiedzi w CV, gdzie autorzy nadmiernie zachwalają swoje osobiste cechy. Wydaje mi się, że bardziej naturalne jest przedstawienie konkretnych osiągnięć i wyzwań, jakie stawia sobie kandydat do pracy, dając potencjalnemu pracodawcy swobodną ocenę, czy ma do czynienia z osobą inteligentną lub ambitną. Podobnie w przypadku kreatywności – lepiej dać jej doświadczyć w filmie niż o niej mówić.

A Wy jak sądzicie?

Które Video CV Wam się najbardziej podoba?

Co Wy byście umieścili w swoim filmowym CV?

Podziel się linkiem:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz